Krásné prostředí, jídelna, kde jedl i praděda

Masarykův tábor YMCA se nachází v údolí řeky Sázavy mezi Kácovem a Českým Šternberkem. Tábor leží v blízkosti Prahy (60 km). Krásná posázavská příroda je v okolí tábora umocněná bohatou nabídkou historických památek. Samotný tábor leží v příjemné scenérii lesoparku s centrální loukou. Tábořiště a s ním i hlavní budova s jídelnou v roce 2016 oslavili 95 let své existence.

jídelna ze 20. let 20. století interiér jídelny

Stravování je zajištěno v prostorné stylové budově postavené za první republiky. Ubytování je poskytováno v chatách Hanka s kapacitou šesti lůžek ve dvou pokojích (na obrázku níže). Obyvatelům chat je k dispozici krásné společné sociální zařízení (sprchy, toalety), které v roce 2015 prošlo rekonstrukcí. Všechny chaty jsou základně vybavené, na postelích je k dispozici polštář, peřina i povlečení.

táborová chata Hanka hřiště

V Masarykově táboře je k dispozici několik sportovišť - louka (fotbalové branky), volejbalové kurty (antuka), pingpong, řeka (loděnice), dětské brouzdaliště.

řeka Sázava, hranice Masarykova tábora loděnice

Mnohem více o tábořišti naleznete zde.

Aktuality YMCA

08.04.2019

Kapacita tábora 2019 naplněna

Upozorňujeme případné  zájemce, že kapacita tábora je pro rok 2019 naplněna!

Spuštění přihlašování na tábor 2020 očekávejte v průběhu února 2020. :-)

15.05.2018

Kapacita tábora 2018 naplněna

Upozorňujeme případné  zájemce, že kapacita tábora je pro rok 2018 naplněna

Spuštění přihlašování na tábor 2019 očekávejte v průběhu února 2019. :-)

Zobrazit všechny aktuality

Víte že...?

Víte že...?

První tábor uspořádal v r. 1907 Robert Baden-Powell, spolupracovník YMCA Birkenhead v Británii na ostrově Browsea. Následně byla v lednu 1908 založena v Ymce Birkenhead první skautská skupina na světě. (Cedulka na budově YMCA Birkenhead.)  (Více...)